Caffitella Bakery shop

Caffitella bakery shop

Ammattitaitoinen keittiötiimimme loihtii sinulle maistuvia ruoka-annoksia ja pientä purtavaa viikon jokaisena päivänä. Perinteinen aamupalabuffet tarjoillaan ma-pe klo 7-9.30 Kotiruokalounas on tarjolla ma-la. Cakkubuffa saatavilla joka sunnuntai klo 12-16. Cakkubuffan pöytävaraukset klo 12 ja klo 14 kattauksiin soittamalla tai piipahtamalla kahvilassa. (Pöytävaraus klo 12 alkavassa kattauksessa päättyy klo 13:45 ja klo 14 alkavassa kattauksessa klo 16)
Vitriinit notkuvat ihania oman leipomon suolaisia ja makeita kahvilatuotteita ja näitä herkkuja ruoka-annoksineen saa myös mukaan. Valikoimastamme löydät myös Nespresson laadukkaat erikoiskahvit ja Teeleidin teet. Piipahda siis tutustumaan kahvila-ravintolaamme. Odotamme sinua.

Toimintamme ytimenä on iloinen ja välitön asiakaspalvelumme sekä hyvistä raaka-aineista käsin leivotut herkut. Uskomme, että käsityötä ja paikallista osaamista arvostetaan nyt – ja jatkossa.

Caffitella bakery shop (virallinen nimi Restella Oy) on perustettu vuonna 2008.

Aukioloajat

Ma-Pe 07-20
La 10-19
Su 10-18

Ruokalista

Sijainti kauppakeskuksessa

1. krs

Edut ja tarjoukset

Caffitella Bakery shop

Herkullinen ja monipuolinen kotiruokalounas tarjolla maanantaista lauantaihin klo 10.30-14. Odotamme sinua 1. kerroksessa!

Lounasaika: Maanantaista lauantaihin klo 10.30-14

Päivä Menu

Jauhelihamureke talon kermakastikkeessa(G,L)
Crispy chicken nuggets (L)
Mexican crema (L)
Bataatti Perunamuusia (G,L)
Kasvispyörykät (M,G)

Kanaa talon marinadissa (G;M)
Paneroitua Possua (M)
Jalapeno-valkosipuli majoneesi (G,M)
Kermaperunaa (G,M), Riisiä (G,M)
Bataatti-feta vuoka (G,L)

Possun sisäfilettä chili bearnaise kastikkeessa (G,VL)
Parmesan broileria (G,M)
Paahdettu peruna (G,M)
Bataattisosekeitto (G,L)

Paneroitua kanaa (G,L)
Pikkasen parempi Ranch majoneesi (G,M)
Makkaramix (G,L)
Lohkoperuna (G,L)
Uunijuurekset (M,G)

Smetanainen uunilohi (G,L)
Kermaista pyttipannua (G,L)
Perunamuusia (G,L)
Tomaattikeitto (G,L)

Crispy chicken (M) & Sweetchili majoneesi
Uunimakkaraa juustokuorrutteella (G,L)
Paahdettua perunaa (G,L)
Kasvis-tofu vuokaa (G,L)